Door diverse nieuwe donaties van supporters in Oost hebben we al 450 euro naar onze man in Tanzania kunnen sturen
Na het laatste bericht in de februariwijkkrant (nijmegen-oost.nl/berichten/supporters-bedankt-voor-je-euros-tbv-congolese-vluchtelingen-in-de-regio) heeft onze Stanlej me bericht dat hij geruchten/signalen had gekregen dat er in het vluchtelingenkamp mensen rondlopen die hem verdenken van spionage voor Rwanda, en dat hij zich daardoor erg onveilig voelt.
Rwanda ondersteunt namelijk de M23 beweging die aanvankelijk in Congo de gevluchte genocideplegers uit Rwanda zou bestrijden, maar intussen als bandietenleger zijn eigen lucratieve Coltan-handel ”beschermt” tegen het Congolese leger en de onveiligheid in Oost-Congo daarmee in stand houdt.
Later informeerde hij me dat hij wel steun krijgt van zijn collega groententelers Simon, Kaskile en Alphonsine, maar nauwelijks van de Tanzaniaanse instanties of de UN-vluchtelingenorganisatie UNHCR omdat ze alleen nog asielzoekers zijn en geen erkende vluchtelingen, Letterlijk: "we zijn maar asielzoekers en moeten tevreden zijn met eten en medicijnen en de rest is moeilijk".
Gelukkig kon hij melden dat het telen van groenten gewoon doorgaat en ze veel aanmeldingen krijgen om mee te werken. Ze hebben daarom meer grond gevraagd voor de teelt van tomaten, pepers, thee en wortelen.
In zijn laatste bericht van woensdag 21 februari schrijft hij dankbaar en “occupee” is en geen specifieker bericht dan dat hij druk is met zijn veiligheid en ook met de groententeelt.
Stanlej houdt mij en ik hou de donateurs en geïnteresseerden in Oost op de hoogte.
Wilt u deze groententelende vluchtelingen óók ondersteunen? Ga naar gofund.me/70794824, druk op de gele doneerknop en volg de instructies.
Namens Stanlej, Simon, Kaskile, mevrouw Alphonsine en de nieuwe collega's in Nyarugusu kamp, groet Henk Horstink