9000-jarige Oerboom in de Beeldende kunst
Boven op de foto is een Oerboom te zien van 9000 jaar oud uit ons rivierengebied met een performance door kunstenares, Jose Geurts.
Deze boomstam is een inlandse eikenboom van 9000 jaar oud, komt uit de oertijd van de Ooij- bossen in het landschap rondom het rivierengebied rond de stad Nijmegen.
Verbinding tussen Nijmegen, Arnhem
Onze werkgroep 'Hortus Civitatis' gaat Nijmegen met een duurzame route verbinden met de stad Arnhem naar het 'Sonsbeekpark'.
Destijds was tijdens de kunstmanifestatie Sonsbeek 8 in 2008 in het Sonsbeekpark een rondje 8 uitgezet als wandelroute. Hierbij hebben wij de Nederlandse trekvlinder 'Vanessa Atalanta' met een performance verbonden aan het Sonsbeekpark.
In de lente van 2020 gaan wij met de werkgroep 'Hortus Civitatis', een rondje 8 lopen als performance in Sonsbeekpark om ieder jaar steeds weer opnieuw het vallend licht in het park te onderzoeken om deze vast te leggen.
Werkgroep Groen, Arnhem
Met leden van een groengroep uit Arnhem gaan wij in 2020 aan de slag om de Stad Arnhem met de stad Nijmegen te verbinden.
De biodiversiteit en de beeldende kunst spelen hierbij een belangrijke duurzame rol.
Biodiversiteit
De biodiversiteit in Stad en Landschap gaat in deze route verder door ons worden uitgelicht, zodat wij ook de stad Arnhem met Nijmegen gaan omarmen vol Natuur, Cultuur en Beeldende kunst.
Op de foto is een performance met Jose Geurts en de Oerboom te zien, die zij met haar armen de eerste meters van de route, de stad Nijmegen met Arnhem verbindt.
Werkgroep; Hortus Civitatis'
www.biodivers.nl